Villa Nedir Özellikleri Nelerdir

Villa Nedir Özellikleri Nelerdir

İçerik

Standart konutlardan ve müstakil binalardan tamamen ayrılan ve tasarımından özelliklerine kadar her bir detayı çok özel bir konut seçeneği olarak değerlendirilen villalar, kişilere özel bir yaşam alanı sunmaktadır. Bahçesi, havuzu ve kendi özel yaşam alanları ile özellikle mahremiyetine önem verenlerin ilk seçeneklerinden birisi olan villalar, lüks bir seçenek olarak görülse de aslında tamamen bağımsız yaşam alanlarında yaşamak isteyenlere hitap eden konut seçeneğidir.

Villa Nedir? Tarihteki Örnekleri Neler?

Villa kavramının çıkış noktalarından bir tanesi Rönesans’a kadar dayanmaktadır. O dönemden beri insanlar kendi yaşam alanlarını oluşturma çabasında içinde olmuştur. Müstakil ya da apartman binaları yerine villa fikrinin ortaya çıkışı, tarihi olarak çok daha yakın olsa da günümüzde özellikle yazlık ya da şehir yerleşim alanlarının dışında tercih edilen villalar, kişilere özel havuzlu ve bahçeli özel yaşam alanlarını ifade etmektedir. Ancak şehir dışında olması, yaşam merkezlerine uzak bir konumda bulunması villalar için zorunlu değildir. Tek katlı olabileceği gibi 3 ya da 4 katlı dahi inşa edilebilecek villalarda bu bakımdan mimari olarak herhangi bir sınır ya da kısıtlama bulunmamaktadır. Farklı özellikler ile desteklenebilen villalarda farklı villa modelleri yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Villa Çeşitleri Nelerdir?

Villa seçeneklerinde farklı çeşitler arasından seçim yapılmalıdır. Her villa çeşidinin sunduğu farklı avantajlar ve dezavantajlar bulunduğundan dolayı yeni bir villa satın almadan önce bu konulara hakim olunması gerekmektedir.

İkiz Villalar

Birbirine bağlı 2 ya da 4 yapıdan oluşabilen ikiz villalar, genellikle ortak yaşam alanlarına sahiptir. Bu villalarda bazı iç duvarlar birbirine yapışık bir şekilde inşa edilmektedir ve kişiler daha uygun fiyatlar ile bu villaları tercih edebilmektedir.

A Tipi Villalar

İkiz villalara göre tamamen kişilere özel bir yaşam alanı ile donatılmış olan a tipi villalar bağımsız bir şekilde inşa edilmiş olması sayesinde en cazip ve en popüler villa seçeneklerinden birisi olmaktadır. Müstakil bahçeler, çevreden izole edilmiş yaşam alanları ile dikkat çeken A TİPİ villalar, villa kavramını tam anlamıyla karşılayabilmektedir.

Villa Özellikleri Nelerdir?

Villalar için genel olarak özerk bir yaşam alanının oluşturulması esastır. Geniş iç alanları, bahçe gibi özel dış alanları ile desteklenen villalarda bu bakımdan seçenekler farklı ve fazladır. Villa özellikleri denildiğinde ise tamamen proje sahibi firmanın tercihlerine göre seçenekler ortaya çıkmaktadır. Villalarda geniş iç alanların olması gerekir. Genellikle 2 katlı olarak inşa edilen villalarda iç alan kadar dış alanlara da özen gösterilmeli ve lüks bir yaşam alanı olarak mimari tamamlanmalıdır. Bu nedenle de özel ve hayatı kolaylaştırabilecek teknolojileri ile standart müstakil binalardan ayrılan villalar apartman hayatından sıkılan ya da tamamen bağımsız yaşam alanlarında yaşamak isteyenlere hitap etmektedir.

Özel araç otoparkları, yeşil alanları, havuzları, çatı katları, terasları gibi özellikler, villa için dikkat çeken özellikler arasındadır. Villa özelliklerinde kişilerin özellikle belirli bir kriteri bulunuyorsa, yeni villa satın almadan önce bu kriterler doğrultusunda projelerin incelenmesi ve değerlendirilmesi önerilmektedir.

Natural Life Villaları İle Villa Yeniden Tanımlanıyor!

Ankara’da Naturel Life Villaları ile birlikte yepyeni yaşam alanları ve villalar oluşturulmaktadır. Villa kavramını adeta yeniden tanımlayarak kişiler için özel ve bağımsız yaşam alanlarıyla dikkat çeken Naturel Life Villaları, Ankara Yeni Mahalle bölgesinin gözde projelerden birisi olmaktadır. 13 villadan oluşan Ankara’nın gözde projesinde, villalar iç ve dış alanlarıyla birbirinden tamamen bağımsız özel alanlara sahiptir.

350 metrekarelik yeşil alan,330 metrekarelik net kullanım alanı ile bir villadan beklenen tüm özellikleri bünyesinde barındıran Naturel Life Villaları’nda villadan beklenen tüm özellikler bulunmaktadır. Üstelik Ankara’nın yoğun coğrafi bölgelerinde mükemmel bir lokasyonu ile şehir yaşamına yakın olan Naturel Life Villaları, böylece şehrin dışında yaşama zorunluluğunu da ortadan kaldırmaktadır.

Villa nedir, villaların özellikleri nelerdir gibi çeşitli soru işaretlerine sahip olan kişilerin mutlaka görmesi gereken Naturel Life Villaları, kişiler için sunduğu seçenekler ile en özel ve dikkat çeken bir seçenektir. Ziyaret eden herkesin büyük bir beğenisini kazanan Naturel Life Villaları için internet sitesine giriş yaparak bilgi alabilirsiniz. Gezip görmek isteyenler için tüm detayların yer aldığı internet sitesinde üstelik iletişim bölümünü kullanarak gerekli bilgileri temsilcilerden de alabilirsiniz.

 

Peyzaj nedir?