villa nasıl olmalı

Villa Nasıl Olmalı

İçerik

Hepimiz kusursuz bir evin hayalini kurarız. Bu hayaller her birimiz için farklı kriterlere sahiptir. Kimisi için bir villa havuzlu olması gerekirken kimisi için de büyük camlar ve yüksek tavanlar demektir. Bir villaya sahip olmak, pek çok  ev sahibinin daima ilk tercihi olmakla birlikte artık her bütçeye uygun villa konseptleri farklı fiyat seçenekleri ve ödeme kolaylıkları ile karşımıza çıkmaktadır. Ankara’da villa arayan potansiyel bir alıcı iseniz hayallerinizi süsleyen konutunuzda aramanız gereken bazı özellikleri sizler için derledik.

Villa alma hayalinizi gerçekleştirmeden önce bir villanın hangi özelliklere sahip olmasını gerektiğini araştırmak işinizi kolaylaştıracaktır. Villanızı yılın her mevsiminde oturmak için satın alıyorsanız bakmanız gereken kriterler farklı iken  yalnızca yaz mevsimlerinde oturmak için kullanacaksanız değerlendirmeniz gereken kriterler elbette farklı olacaktır.
Herhangi bir mülk sahibi olmadan önce yapılması gereken prosedüler olduğu gibi villa satın alırken de ilk olarak yapının fiziki durumunu değerlendirmek gerekmektedir. Bu kapsamda ilk olarak şunlara dikkat etmek gerekmektedir:

  • Villa her şey den önce depreme dayanıklı olarak üretilmelidir.
  • Villanın altyapısı, ısı, ses, su yalıtım gibi özellikleri incelenmelidir.
  • Hasarlı ve size sonradan masraf yaratacak bir yapı ise bunları karşılamak, gidermek için ne kadar bütçeye ihtiyaç olduğu hesaplanmalıdır.
  • Villa güvenliğinin nasıl ve hangi firmalar tarafından sağlandığı araştırılmalıdır.
  • Villa satın alma amacınıza uygun olarak bölge seçiminizi seçmek de oldukça önem arz etmektedir. Bu noktada, kendi kişisel tercihlerinizi göz önünde bulundurmalısınız.
  • Villanıza kendiniz için veya misafirleriniz için hangi ulaşım imkânlarının olduğunu araştırın. Ulaşım imkânları, herkes için oldukça önem arz eden bir meseledir. Kendi aracınız ile ulaşımı sağlayabiliyor olsanız dahi örneğin bir metroya yakın villa da yaşamak ihtiyaç halinde hayat kurtaran bir özellik olacaktır.
  • Villanızı seçerken tapu bilgilerini, arazi ve villanızın değerleri ile eşleşip eşleşmediğine dikkat edin. Metrekarelerin size vaat edildiği gibi belgelerde yer alması oldukça önemlidir.

Satın almayı düşündüğünüz villanın size ne gibi giderler yaratacağını düşünmeniz gerekmektedir. Özellikle ısınma sistemi, elektrik giderleri, su ihtiyacı, bahçe ve havuz bakımı, aidat gibi temel giderler konusunda sizin için ekonomik kapsamda uygun olup olmayacağını araştırmanız gerekiyor.

Geniş Alanlar

Lüks villa seçerken göz önünde bulundurulacak kriter villanızı diğer konutlardan ayıran  genişliktir. Bir villa satın alırken, doğal oksijen alanına sahip ve çevresinde açık alan olan ayrıca havadar bir mekânda yer almasına dikkat edin.

Park Yerleri

Villalar genelde lüksün sembolüdür. Bu kapsamda ideal bir villa, birden çok araba için yeterli park yeri olan villadır.

Doğa İçerisinde Yeşil Bahçeler

Geniş peyzajlı bahçeler, yürüyüş parkurları ve yeşil alanlar, çocuklar için oyun parkurları ve bisiklet yolları vb. pek çok villa projesinde görülebilecek imkânlardan bazılarıdır. Doğanın içinde huzurlu ve sakin bir yaşam imkânı sağlayacak büyük ve boş bir alan olup olmadığına dikkat edin. Siz ve aileniz için üst düzey imkânlar, villa seçiminiz için bakmanız gereken önemli bir özelliktir.

 

Güvenlik

Ankara’da villa arıyorsanız, villanızın 7/24 korunduğundan emin olmanız gerekmektedir. Lüks bir villa, ailenizin ya da konutunuzun güvenliği konusunda endişelenmenize gerek kalmadan kaygısız hissetmenizi sağlamalıdır. Güvenlik kameraları ve uzman bir güvenlik görevlisi ekibi, ideal bir villa olmazsa olmazıdır.

Yukarıda sıraladığımız bütün bu kriterler önemli olmakla beraber, iyi planlanmış bir villa ve en iyi bitişlere sahip sağlam bir yapı, dikkate alınması gereken en önemli faktörlerdir. Evinizdeki yapının sağlamlığı ve mekânların kalitesi lüks bir villanın niteliğini belirleyen temel unsurlardır.

Bu noktaları akılda tutmak, siz ve aileniz için en ideal villayı seçmenize katkı sağlayacaktır. Ankara’da villa arıyorsanız, Naturel Life sizin için en doğru seçenek olacaktır. Naturel Life, Avrupa tasarım konseptine uygun standartlarda inşa edilen ve Ankara’nın en gözde yerleşim yerinde bulunan özel, sınırlı sayıda bir projedir. Sizler için hazırladığımız birkaç konsept villamızı ziyaret ederek konfor ve rahatlığın kombinasyonu ile en iyi villa hayatını denemek üzere sizleri davet ediyoruz.

Sayısız memnun müşterisi ve yılları aşkın  deneyimi ile Naturel Life, şimdi en son teknoloji ve tasarım ile hazırlanmış projeleri ile Ankara’da en prestijli gayrimenkul markaları arasında yer almaktadır.